Тема:
Урок-повторення. У комп’ютерному класі
Мета
уроку:
·
Повторити техніку безпеки при
роботі з комп’ютером;
·
Виховувати дбайливе відношення
до устаткування кабінету;
·
Допомагати переборювати бар’єр
„людина-комп’ютер”.
Обладнання: стенд „Техніка безпеки в картинках” чи сторінка „Як
поводитись з комп’ютером”.
Хід уроку
І.
Організація класу.
ІІ.
Розминка.
-Діти, у 1 класі нашими постійними помічниками на
уроці інформатики були інопланетяни Елзік та дівчинка Ганнуся. Сьогодні ми
знову з ними зустрінемось. А до них ще приєднається гномик Мудрунчик. Вони
хочуть перевірити, чи не забули ви за літо рахувати від 1 до 10 та розв’язувати
найпростіші задачі. Якщо ви правильно виконаєте ці завдання, то вони і надалі
будуть разом з нами мандрувати по країні Інформатики.
Ось які завдання вам задає інопланетянин Елзік:
·
Порахувати від 1 до10.
·
Порахувати до 10, пропустивши 4
та 7.
·
Мама дала Сергійкові 6 яблук, 3
сливи і 1 моркву. Скільки фруктів дала мама Сергійкові?
Ганнуся
хоче, щоб ви виконали ось такі завдання:
·
Порахувати від 1 до10.
·
Вставити замість крапок
пропущені числа: 1, 2, ...,4, 5, ..., ..., 8, 9, 10.
·
Сергійкові батьки мають троє
дітей. Їх звати Світланка і Оленка. Як звати третю дитину?
А
завдання гномика Мудрунчика такі:
·
Назвати сусідів чисел 7, 4, 9,
6, 2 і 8.
·
Коля вищий за Васю, але нижчий
за Сергія. Хто вище: Вася чи Сергій?
- Молодці діти! Ви гарно вмієте рахувати та розв’язувати задачі. Отже гномик
Мудрунчик, інопланетянин Елзік та дівчинка Ганнуся із задоволенням будуть вам
допомагати в оволодіванні комп’ютерною грамотою в 2 класі.
Повідомлення теми і мети
уроку.
На урок інформатики ми приходимо у комп’ютерний клас. Але
перш ніж сісти за комп’ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи у
цьому класі. Отже тема сьогоднішнього уроку називається „У комп’ютерному
класі”. Ми не тільки ознайомимося з правилами поведінки у комп’ютерному класі,
але й спробуємо запам’ятати їх.
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу.
1.
Розгляд малюнків на стор. 4.
- Які помилки допустив Елзік при роботі з комп’ютером і що із-за цього
трапилось?
- Отже щоб такого не трапилось з вами, треба гарно запам’ятати правила
техніки безпеки. Давайте прочитаємо їх у підручнику.
2.
Читання правил вголос, а потім
самостійно.
3.
Фізкультхвилинка.
І\/.
Робота за комп’ютером.
- Програма „Як поводитись з комп’ютером”.
- Перегляд малюнків у програмі.
- Робота парами (В процесі перегляду малюнків учні по черзі один одному
задають запитання. Один учень запитує, а другий відповідає. Потім навпаки).
- Релаксація.
- Швидко покліпати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5.
Повторити 4-5 разів.
- Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім
перенести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
\/.
Закріплення знань учнів.
1.
Підсумок уроку.
§
Чи можна розпочинати роботу за
комп’ютером без дозволу вчителя?
§
На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
§
Як треба тримати спину?
§
Чого не можна торкатися?
§
Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
§
Чи можна їсти за комп'ютерним столом?
VI. Домашнє завдання.
•
Виконати завдання "Для розумників і розумниць" на сторінці 5.
•
Вивчити правила техніки безпеки (стор. 4).
Комментариев нет:
Отправить комментарий