Тема: Вправи на сумісні дії. Задачі на
зустрічний рух.
Мета: Закріпити вміння
учнів знаходити значення виразів на сумісні дії, розв’язувати рівняння, вирази. Вчити учнів розв’язувати задачі
на зустрічний рух; виховувати самостійність, відповідальність, формувати
пізнавальний інтерес.
Обладнання: мультимедійна презентація
Хід уроку:
І. Організація класу
- Встали рівненько, настроїлись на роботу. Пропоную девізом нашого уроку такі слова:
Щоб усе чудово знати,
Будемо добре міркувати,
Додавати, віднімати
І свій розум розвивати!
-
Подивіться на екран, познайомтесь з темою і метою уроку (Вправи
на сумісні дії. Задачі на зустрічний рух)
-
Як розумієте поняття сумісні дії? зустрічний рух?
-
Що очікуєте від уроку?
ІІ.
Перевірка домашнього завдання
-
… звичайно гарних оцінок, тому часу дарма не гаєм,
заробляти починаєм…
1. Робота з карточками біля
дошки:
5м 35см : 5 см 1м 50 см : 3
5грн – 25к 45 грн. 3 к.
: 3
8т : 2 10 т : 2 ц
6ц : 2 кг 15 грн –
2 грн. 50к.
2. Фронтальна перевірка
д/задачі
-
Поясніть спосіб розв’язання.
-
Хто виконав іншим способом?
-
Подумайте і складіть типову задачу.
-
Перевіримо роботу учнів біля дошки.
-
Хто бажає задати товаришам додаткові запитання?
ІІІ. Усні обчислення
1.
Знайдіть пару:
110т
20ц2 кг 6500см 32м8см
2600г
65м 2600м 2км600м
2002кг
2кг600г 3208см 110000 кг
2. Утворимо ланцюжок відповідей (приклади №603)
40+20:5
40:5+20
(40+20):5
40+20-5
3·6-4·2
3·(6-4)·2
45000:100
3670·0
18·10
Знайди – від 27
15 це -- , знайди число.
606 На скільки більше?
303 В скільки разів більше?
3.
Розв’язування задач.
1.
Від ялини до дуба, відстань між якими 2 км , назустріч одне одному
рухаються котик і песик. Котик пройшов до зустрічі з песиком 800 м . яку відстань пройшов
песик?
-
Поставте запитання задачі так, щоб задача розв’язувалась
на 2 дії.
2.
Від дуба в протилежних напрямах почали рухатись їжак та
білка. Їжак до своєї нори пройшов 250
м , а білка до дупла - 750 м . Яка відстань між норою
їжака і дуплом білочки?
3.
Відстань між лісом і річкою 1 км . Зайчик від лісу, а коник
від річки побігли назустріч один одному. Зайчик пробіг 300 м , а коник 500 м . Чи зустрілись вони?
4.
Пара коней пробігла 10 кілометрів. Скільки кілометрів
пробіг кожен кінь?
|
V швидкість
|
t час
|
S відстань
|
Велосипедист
|
15 км/год
|
2 год
|
?
|
Мотоцикліст
|
60 км/год
|
?
|
|
Автобус
|
?
|
4 год
|
|
1.
ІV. Розвиток
математичних знань і вмінь
1. Пояснення нового матеріалу. Фронтальна робота над задачею
№605.
- Прочитайте умову. Не
перегортайте наступну сторінку.
- Про що розповідається у задачі?
- Яке запитання у задачі?
- Чи можемо ми відразу дати
відповідь на запитання задачі?
- Чому?
- Чи можемо дізнатись скільки
кілометрів проїхав перший автобус?
- А другий?
- Чи можемо зараз відповісти:
Скільки кілометрів проїхали автобуси?
- Добре, складіть логічну схему
розв’язку задачі.
-Зверніть увагу, що автобуи їхали
однаковий час, тобто ми можемо сказати,
що в ним була сумісна дія, як ви гадаєте, як можна іншим способом розв’язати цю задачу?
- Склади логічну схему.
-
Зверніть увагу, що другий спосіб більш раціональний.
-
Перегорніть сторінку і познайомтесь із розв’язком задачі.
-
Поясніть 1-ий спосіб розв’язання.
-
Поясніть, як можна розв’язати
задачу 2-им способом.
-
Яка відповідь у задачі?
-
Отже, ми познайомились із новим типом задачі: задача на сумісний дію.
-
Чому вона так називається?
-
Що було сумісного?
2. Закріплення вивченого матеріалу.
1). Робота над задачею № 606 Спробуємо розв’язати задачу
606
- Прочитайте умову задачі, який тип цієї задачі?
- На скільки км наблизились
теплохід і катер за 1 годину руху? (швидкість
їх зближення)
- А за 5 годин?
- Складемо логічну схему.
- Розв’зуємо задачу самостійно.
Синій овал – розв’язок за логічною схемою.
Оранжевий овал - розв’язок задачі 2 способами;
Червоний – розв’язок задачі за допомою виразу.
-
Почали працювати…
-
Кому потрібно допомога, підніміть руку.
-
Перевіримо, як справились із завданням.
-
Хто вибрав синій овал?
-
Поясніть, як виконали.
-
Хто іншим вибрав спосіб? Допомагають учні, які працювали
за завданням оранжевого кружечку.
-
Хто зміг скласти вираз?
-
Яка відповідь у задачі?
2). Творча робота
- Придумайте типову задачу.
V. Фізкультхвилинка
- Було чи не було, але розумні люди
розповідають, що колись один пан загадав загадку, де запитав: Що в світі
найшвидше…
- Яку відповідь дасте ви?
VІ. Самостійна робота з
виразами (№ 604) за варіантами
VІІ. Робота над рівняннями
(№607)
-
З я кою дією пов’язана дія додавання?
-
А множення?
Біля дошки представник кожного
ряду. Діти розв’язують рівняння і порівнюють
результати.
Колективне розв’язування прикладів з подальшою перевіркою оберненою дією.
VІІІ.Робота за
геометричним матеріалом.
-
Для продуктивної роботи над наступним завданням, нам потрібно повторити, як знайти
периметр і площу.
-
Як обчислити периметр прямокутника?
-
Робота в групі. Об’єднайтесь для роботи в
три групи. У вас 3 хвилини. Подивимось, хто виконає правильно більше завдань.
Робота з перфокартами.
1. Довжина прямокутника 3 см , а ширина 4 см . Знайди периметр і площу.
2. Довжина прямокутника 5 см , а ширина – на 2 см менша. Який периметр і
площа?
3. Площа прямокутника 18 см квадратних, ширина 3 см . Яка довжина?
4. Площа квадрата 20 см квадратних. Яка
сторона?
5. Площа квадрата 25 см квадратних. Яка
сторона?
6. Периметр квадрата 12 см . Яка його площа?
7. Периметр квадрата 36 см . Яка його площа?
VІІІ. Підсумок уроку
-
Який новий тип задач ми сьогодні вивчили?
-
Складіть задачу про зустрічний рух.
VІІІ. Домашнє завдання
№ 608, 609.
-
Прочитайте задачу № 609.
-
Якого типу ця задача?
.
Комментариев нет:
Отправить комментарий